Results by/Résultats par Info:info@sportstats.ca Phone: (613)723-0994
2011 OFSAA Cross Country Championship
Saturday, November 5, 2011
Green's Creek Conservation Area
Senior Boys Team Results - 7.230 km
1. ESC Theriault
3 15 46 50 (66) = 114
BOURGET Jeremie, RAYMOND Paul, SEGUIN Martin, FOURNIER Daniel, BANKS Ryan
2. Highland
17 23 29 69 (223) = 138
FORBES Austen, KOLB Paul, SMITH Liam, ROWLES Adam, FRIEND David
3. Thousand Islands Secondary School
21 33 47 61 (164) = 162
DEEKS Robbie, WYNANDS Eric, DELANEY Liam, RODLEY Garrett, BRAZEAU Kade
4. Pickering HS
2 45 78 115 (120) = 240
KING Xavier, GRANT Alex, KING Menelik, JARRON Lukas, HYDE Ashton
5. Riverside SS
11 43 64 129 (190) = 247
BELLEMORE Corey, MARCHAND Ryan, PORTER Jack, BELLEMORE Justin, DIET Mike
6. Sacred Heart CHS
13 79 102 105 (123) = 299
FREEMANTLE Alex, PENNEY Kyle, CALLAGHAN Ciaran, FERNANDES Clay, WILLIAMS-MACINTOSH Nikyle
7. Dr. G.W. Williams
25 39 125 149 (200) = 338
TREE Kevin, SMITH Nick, ROACH Matthew, BENDER Neil, BENDER Eric
8. St Mary's HS
6 26 155 162 (195) = 349
FLANAGAN Ben, BAXTER Sam, ERTEL Shawn, BANDURA Zac, CLOUTIER Chris
9. Sarnia Northern
24 101 110 122 (172) = 357
MASTER Shawn, MENDOZA Pablo, POWELL Kurt, ASSELIN Olivier, MCCURRACH Cullen
10. Collingwood CI
41 87 96 134 (174) = 358
HANNON Zack, AGNEW Hunter, USHER Jordan, FOX Liam, PRIEST Jacob
11. Paul Dwyer CHS
19 112 118 128 (143) = 377
OLESKY Riley, KARWOWSKI Alex, BOURQUE Brandon, KARWOWSKI Jp, BAUER John
12. St. Michael's College
48 67 130 133 (151) = 378
SMART Sacha, MESSINA Philip, TRAMBLE Ian, DONOVAN Conor, BADALI Thomas
13. North Park Collegiate
53 72 142 150 (193) = 417
MALCOLM Riley, TANGI John-Ross, MOORE Jake, BIRDSELL Greg, SAYLES Ben
14. Sir Winston Churchill
68 109 119 140 (242) = 436
HUTTON Chris, RABIDEAU John, LAEKEMAN Taylor, FORTALEZA Mike, DION Garrett
15. Glebe
1 127 144 176 (198) = 448
SIKUBWABO Yves, MARSHALL Philip, BORISH David, FOLEY Colin, FREDA Isaac
16. Twin Lakes SS
70 99 131 158 (243) = 458
FINLAYSON Jack, BUCHAN Zach, WHITFIELD Drew, BUCHAN Jake, EASTON Kevin
17. St Thomas Aquinas CSS London
86 88 132 153 (166) = 459
LAMB Nate, DESUMMA Jordan, SCOTT Calvin, STAUDER Josh, TRAVAGLINI Paul
17. Strathroy DCI
93 114 116 136 (145) = 459
HICK Derek, BYLSMA Nic, PFILE Connor, DUFAULT Alex, HICK Jeremy
19. Manitoulin Secondary School
38 84 169 222 (226) = 513
COOPER Jeremy, NIVEN Michael, KENNEDY Wyatt, BECKS Evan, TRIMMER Wesley
20. Lorne Park S.S.
16 83 212 214 (229) = 525
MCCANN Robert, BAYLEY Spencer, DALY Thomas, FORBES Andrew, DETLOR Will
21. Nepean
8 159 175 187 (228) = 529
DONALD Scott, MCTAGGART Duncan, WILSON Kieran, MCTAGGART Jordan, PATRICK Van Walraven
22. Port Credit S.S.
36 106 183 207 (225) = 532
VAN SCHEPEN Derek, PETERSEN Lucas, DESBRISAY Paul, WILSON Peter, FRANCKEN Andres
23. I E Weldon Secondary School
57 135 148 216 (239) = 556
HEIN Andy, HAWMAN Eli, SHEA Keil, HAWMAN Zach, LOTHIAN Hayden
24. Malvern CI
100 147 152 167 (192) = 566
GROVES Kai, LAMPTEY Lester, RUSSO Max, VARRO Adam, EDMUNDS Andrew
25. Neil McNeil High School
62 126 178 202 = 568
JOEL Perera-Satgun, ALEX Watson, MIKE Direnzo, JOEL O'Reilly
26. Sydenham High School
98 141 161 182 (196) = 582
BELORE Nick, HILLIS Eamon, MONNIER Chris, RUSSELL Pat, TRICKEY Ben
27. Colonel By
75 117 184 211 (240) = 587
RICHARDSON Adam, SAVILLE Sebastien, ZHU Felix, FERGUSON Warren, SMITH Evan
28. Crescent School
108 139 157 197 = 601
HAYWARD Jack, BLACK Toms, KEATING Taylor, MEHTA Nick
29. St. Thomas Aquinas Secondary School
138 163 171 186 (191) = 658
RIDENOUR Robert, O' NEILL Nici, MEDHURST Ryan, PATTERSON Neil, CARROLL Mark
30. Etobicoke CI
60 146 227 232 (237) = 665
SCHEIBELHUT Brent, MAUNDER David, JINKINSON David, BRADBEER William, D'ANGELO Troy
31. Chaminade High School
55 185 194 233 = 667
FRANCISCO Zach, SILVAGGIO Matthew, EMMANUEL Anston, BANIDIERA Marco
32. Birchmount Park CI
104 180 206 231 (238) = 721
GILLIES Robbie, GRONDIN Kyle, MUBU Tari, MCCLYMENT Connor, LEI Jacky
32. York Mills CI
107 189 204 221 = 721
HU Nathaniel, NING Tian-Shi, KWARKO-FOSU Kwesi, FINNEY Matthew
34. Merivale
160 173 177 234 (235) = 744
KATAKI Rubin, DESGROSEILLERS Daniel, HARDY-KAVANAGH Darcy, TIBELIUS Peter, AFKHAM Kasra
35. Espanola
170 179 181 218 (220) = 748
MANITOWABI Mario, MCDONALD Michael, EMIRY Tristan, DESCHAMPS Devan, GALLINGER Curtis
36. Corpus Christi
103 209 219 236 (244) = 767
ANGELATOS Chris, D'ANDRADE Daniel, SOLOMON Brandon, KYC Philip, OLSON Caleb
37. Oakville Trafalgar HS
199 205 208 213 (224) = 825
MCANUFF Ryan, LADLY-FREDEEN Connor, SCOTT Angus, CHUNG Robert, HAMMOND Connor
38. Westgate CVI
201 203 210 241 = 855
SCOTT Ryan, DORVAL Sasha, LEGALL Joesph, KACHKOWSKI Christian
39. Timiskaming District SS
215 245 246 247 (248) = 953
STEIS Corey, DEWAR Morgan, MILLETTE Alex, GODREAU Kieran, NICHOL Tristan